9 Eylül 1986
TUR-K Hakkımızda Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Soruları

 • Yüksekte hangi tür işleri yapıyorsunuz?

  Aklınıza gelebilecek hertürlü işi yüksekte yapıyoruz. Topografik destekten, büyük ölçekli projelere, aydınlatma işinden sahne gösterilerine kadar bütün işlerde bizi görebilirsiniz.

 • Hangi doğal afetlere karşı uygulamalarınız var?

  Aklınıza gelebilecek hertürlü işi yüksekte yapıyoruz. Topografik destekten, büyük ölçekli projelere, aydınlatma işinden sahne gösterilerine kadar bütün işlerde bizi görebilirsiniz.

 • Çalışma riskleriniz nedir, ne tür önlemler alıyorsunuz?

  Yapmakta olduğumuz işin en tehlikeli kısmı bir cismin yüksekten düşme eylemidir. Düşen cisim ufak bir civata, kerpeten, çekiç, anahtar, ankraj hatta bir insan olabilir. Riskli bölgelere uyguladığımız projeler ile o bölgenin ve bölgede yaşayan insanların güvenliğini sağlarken bu projelerde çalışan ekip arkadaşlarımızın çalışma esnasında ki güvenliğini sağlamak çok farklı bir olaydır.

  Önce iş güvenliği sonra iş prensibi ile uzun yıllardan bu yana dünyadaki iş güvenliği gelişmelerini takip eden firmamız, kendi bünyesinden oluşturduğu teknik personelleri ile (mühendis, mimar, iş güvenliği uzmanlarımız) şantiyelerimizi düzenli ve düzensiz periyotlarla denetlemektedir. OSGB'lerden hizmet alıyoruz fakat köşemize çekilmeyerek firmamızın iş güvenliği uzmanları ve iç denetçileri ile sahada aktif olarak rol alıyoruz.

  Çift nokta çift hat kurulumu, uygun zemin seçimi, ortam huzuru, güvenli malzeme nakli gibi bir ayın her gününe özel farklı bir eğitim konusu ile mesaiye başlıyoruz.Şantiye şeflerimiz hergün çalışma alanını emniyet noktalarını erişim ve malzeme iplerini ve personelin K.K.D. kullanımına varana kadar düzenli kontroller yaparak rapor oluşturup teknik ofisimize haftalık olarak göndermektedir.Ayda en az iki kere merkez ofisimizde bütün personelimizle bir araya gelerek daha iyisini nasıl yaparız sorusuna cevap arıyoruz.

  Biz TUR-K ailesi olarak kazaların %88'inin tehlikeli hareketler, %10'unun tehlikeli durumlardan oluştuğunu ve sonuç olarak %98'lik gibi çok büyük bir bölümünün engelleneceğini biliyor ve inanıyoruz. Ufak bir cıvata veya herkesin üzerinde bulunabilecek madeni bir para 100-150 metre yükseklikten aşağıya düştüğünde, yaralanmalara hatta can kaybına bile neden olabilir.Bizim için bütün tehlikeler küçümsenemez boyuttadır ve hiçbir maliyet insan hayatından daha pahalı değildir.

 • Hangi bölgelerde hizmet veriyorsunuz?

  Türkiye'nin her noktasında ve dünyanın önde gelen ülkelerinde hizmet vermekteyiz.

Lütfen merak ettiğiniz konuları info@tur-k.com.tr e-posta adresine gönderiniz. İlgili departmanımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Bu içeriği paylaşın >
Avaroc
Avaroc Sistem
AVAROC Partner > TUR-K İnşaat